Pedag pečuje o vaše chodidla a vaši obuv.

To vám může napovědět už samotný název - ten je totiž odvozen z latinského slova „pedes“, což znamená chodidlo. V našem sortimentu tak můžete najít exkluzivní vložky a kosmetiku pro obuv, dřevěné napínáky, tkaničky a další doplňky v té nejvyšší kvalitě.

Historie naší společnosti sahá až do roku 1955, kdy se zakladatel Hartmut Schelchen rozhodl pokrýt nedostatečnou nabídku v péči o chodidla a obuv v Německu. Lidé si jeho výrobky velmi rychle zamilovali, a tak se stal průkopníkem v tomto oboru. Právě on začal vyvíjet náš prémiový produkt VIVA®, první ortopedickou vložku na světě s patentem, která v sobě kombinuje nejlepší hovězinu a filtr z aktivního uhlí.

Firma pedag má svůj domov na okraji Berlína a čítá téměř 200 zkušených zaměstnanců, což není mnoho, ale právě v tom je jeho síla – pracujeme všichni pohromadě na jednom místě a díky tomu máme každý den možnost věnovat se všemu dopodrobna od A až do Z, i proto jsme velmi inovativní, flexibilní a vždy minimálně o krok napřed.

Při vývoji našich produktů spolupracujeme díky dosaženému mezinárodnímu renomé s těmi nejuznávanějšími ortopedy, chemiky a dalšími experty. Každému detailu přikládáme velkou důležitost - od výběru těch nejlepších materiálů přes pečlivý výrobní proces až po kontrolu hotového výrobku – proto je vše vyráběno ručně s důrazem na proslulou německou preciznost. A jelikož je naším posláním vaše zdraví a zdravý životní styl, zaměřujeme se především na přírodní materiály a výrobní procesy šetrné k životnímu prostředí, které kombinujeme s osvědčenými tradičními metodami. Jako důkaz jsme vyrobili např.  první ''eco-friendly'' impregnační sprej, později dokonce ucelenou řadu takovéto péče o obuv.

Kromě toho jsme známí a odlišní tím, že nedílnou součástí naší filozofie je osobní přístup a co nejbližší kontakt s našimi odběrateli a zákazníky, o čemž se lidé v České republice a na Slovensku přesvědčují s krátkou přestávkou dennodenně již téměř 30 let. Tohle všechno s námi v současnosti oceňují ve více než 50 zemích světa...

Pavel Magnna

Pavel Magnna

jednatel společnosti

Matěj Pánek

Matěj Pánek

obchodní manager pro klíčové zákazníky

Marek Černý

Marek Černý

specialista pro analýzu chodidla (přístroj Easy Step)